موزه کتاب و اسناد خطی «پبده»در فولادشهر دایر و به زودی افتتاح خواهد شد

     موزه کتاب و اسناد خطی با نام «موزه پبده» در شهر فولادشهر، با همت و مدیریت جناب آقای داریوش پبدنی بختیاری دایر می گردد. آقای داریوش پبدنی برای راه اندازی و تهیه اسناد و کتب خطی ارزشمند زحمات زیادی را متحمل شده و بنا به عشق و علاقه وافری که در راه اعتلاء و احیاء فرهنگ بختیاری داشته و دارند، به این امر مهم اقدام نموده و محل موزه پبده را در ساختمان نمایشگاه کتاب در پاساژ کوثر فولادشهر در نظر گرفته اند.

      این موزه می تواند یکی از موزه های کم نظیر باشد زیرا اسناد و احکام و کتب خطی با ارزشی را جهت بازدید و استفاده علاقه مندان در خود جای خواهد داد. با تلاش و جستارهای بی وقفه و شبانه روزی آقای داریوش پبدنی محقق شده که جا دارد از این برادر عزیز و ارجمند و فعال در قبال این کار بزرگ و ماندگار تقدیر و تشکر بی نظیر به عمل آید.

     به زودی موزه پبده با حضور مسئولین استان اصفهان و نخبگان و فرهنگ دوستان بختیاری افتتاح خواهد شد. برنامه های بعدی موزه متعاقباً اعلام خواهد شد.

     اینجانب به سهم خود از برادر گرامی آقای داریوش پبدنی کمال تشکر و قدردانی را می نمایم. موفقیت، پیروزی و سربلندی آقای داریوش پبدنی و همه همتباران ساعی در امر فرهنگ و ادب بختیاری را از ایزد یکتا خواستارم.  

/ 1 نظر / 15 بازدید