شجره نامه خاندان ( تش )رمدان

 (ذکر و درج نام برخی از زنان تش رمدان در شجره نامه بنا به درخواست و میل خود آنان صورت گرفته است، بنابراین چنانچه افرادی ازجامعه زنان محترم تش رمدان مایل به ثبت و درج نام خود در شجره نامه مذکور هستند درخواست می شود که از طریق ایمیل یا پیام در بخش نظرات در وبلاگ اعلام تا اقدام لازم صورت گیرد)

(مقدمه )      

    با ادای  احترام و عرض ارادت خدمت همه بزرگواران فامیل رمدان . اعضاء فامیل ( تش )رمدان به دلیل پراکندگی محل سکونت و بعد مسافت کمتر یکدیگر را ملاقات می نمایند . محل زندگی این فامیل ازتنگ گزی کوهرنگ بختیاری٬ شامل روستاهای قلعه مرغ ٬قلعه خونکار٬سیلگاه و قلعه سنگ گرفته تا باباحیدر و فارسان و شهرکرد ٬ هم چنین از چمگردان ٬ زرین شهر٬سده ٬ فولادشهر٬ یزدانشهر٬فلاورجان و اصفهان ٬ و از تهران  و اراک گرفته تا شیراز و دزفول و اهواز و مسجد سلیمان و بوشهر به صورت پراکنده واقع شده است .

    این گستردگی باعث بیگانگی بعضی از افراد فامیل نسبت به هم شده و نام و نشان یکدیگر را از یاد برده و شناخت محدودی از فامیل را در ذهن خود خواهند داشت . به همین علت بنده بر آن شدم تا به کمک پدرم ( تیمور عبدالهی ) و دیگر بزرگان مطلع فامیل ٬ شجره نامه ای از اولاد رمدان پبدنی تهیه نمایم تا شاید بتوانیم بدینوسیله آن عده از فامیل را که تا کنون ملاقات نکرده ایم از نزدیک ببینیم و یا  حد اقل نامشان را در ذهنمان به یادگار بسپاریم.به قول معروف اگر کوهها بهم نرسند امید آنرا داریم که ما به هم برسیم و دیگر بار رشته فامیلی خود را محکمتر بهم پیوند بزنیم .  انشاءا...

    در اینجا لازم است از علی خان مماند و دیگر بزرگان فامیل که قبلا" در تهیه شجره نامه ای  تلاش کردند٬ یاد نموده وبه روح بلند آنان  درود بفرستیم. متاسفانه این شجره نامه  در دسترس نبوده و بنده نیز با توجه به اشتیاق به مطالعه آن ٬ موفق نشدم . امید آنرا دارم که انشاءا...جوانان فامیل در تکمیل و به روز رساندن این شجره نامه همت بگمارند ونسل جدید فامیل را در آن ثبت و ضبط نمایند . شهرت اکثریت خاندان رمدان عبدالهی است . خانواده های معدودی که شهرت غیر عبدالهی دارند در قسمت معرفی آنان ذکر خواهد شد . 

                                    

                               حسین عبدالهی

                               

شجره نامه خاندان (تش ) رمدان              

                                        

     طایفه پبدنی یکی از طوایف بابادی باب است . طایفه پبدنی از چهار فامیل و تش  بزرگ تشکیل یافته است . این چهار تش و فامیل عبارتند از: سلجوقی ٬ عبدالله جان ٬ درویش عالی و رمدان . رمدان خود از دو خانواده بزرگ تشکیل شده است: 1- اولاد احمد 2- اولاد عبداله . هر کدام از این دو خانواده جد واحدی دارد . جد اولاد احمد ازشیراز و جد اولاد عبداله از گتوند خوزستان به منطقه پبده مهاجرت کردند . این دو در منطقه پبده خوزستان ساکن شده و در کمال دوستی و همزیستی مسالمت آمیز و برادری در کنارهم زندگی خوب و آرامی را داشته تا جایی که با هم وصلت و خویشاوندی انجام داده و بیشتراز پیش به هم نزدیک و نزدیکتر شدند .

     این خویشاوندی و وصلتها  دو خانواده را نسبت به هم مسئول ، متعهد ومتحد ساخت . این هم خونی و اتحاد باعث شد تا دو خانواده و اولاد اجمد . عبداله حامی و پشتیبان هم باشند و در مواقع ضروری از شرف و ناموس ، مال و جان و نام اعتبار خویش  در برابر تجاوزات غیرو بیگانه  و یا اتفاقات غیر مترَقبه  و حوادث طبیعی و یا شادی و عزا دفاع  ، حمایت ، همکاری و دلجویی نمایند . آمیزش ،آمیختگی ، پیوستگی ، اتحاد و اتفاق این دو خانواده چنان باعث یک پارچگی و همدلی  دو خانواده شد، که گویی از یک جد  و نیا هستند و بنا بر همین فامیلی نسبی و خویشاوندی ، دو خانواده  در ایل بختیاری و طایفه پبدنی به خاندان رمدان مشهور و معروف شده و این اتفاق و برادری زبا نزد همگان قرار گرفت . 

      خاندان و تش  رمدان پس از مهاچرت از منطقه پبده خوزستان به ییلاق نقل مکان کرده و در سرزمین ییلاقی بختیاری سکونت گزیدند . اولاد احمد در روستای قلعه سنگ و اولاد  عبداله برخی در قلعه سنگ و بقیه در روستاهای سیلگاه، قلعه مرغ و قلعه خونکار ساکن شدند و بعضی نیز در مناطق مختلف از جمله استانهای خوزستان ،اصفهان، فارس و تهران اقامت نمودند . (توضیحات: کمال عذر خواهی را از برادران بزرگوار و محترم خودم اولاد احمد را دارم  که از فرزندان این خانواده در این شجره نامه نامی برده نشده است . این تقصیر را بر بنده ببخشایند .با عنایت به اینکه قبل از انتشار این شجره نامه  با بعضی ازبرادران احمدی صحبت شده بود و قرار بر این بود که بنده را در این امر یاری نمایند و در تحقیق و جمع آوری مطالب و اسامی برادران  اولاد احمد این حقیر را کمک  و یاری رسانند که متاسفانه این همکاری و مساعدت محقق نگردید و به سر انجام نرسید.

     حال  این انتظارو خواهش را از برادران عزیزاولاد احمد دارم که زحمت مطالب و اسامی خانواده را کشیده و در اختیار بنده قرار داده و یا خود اقدام به تهیه آن  و ضمیمه نمودن به شجره نامه اولاد رمدان در وبلاگ شخصی  بنده همت نمایند و در تکمیل و سر انجام  شجره نامه خاندان رمدان لطف و عنایت نمایند. منتظر یاری و تکمیل نمودن این نامه خانوادگی را از برادران عزیم را دارم. ضمنا چون این شجره نامه در سال 73 تهیه و تنظیم گردیده است و تعداد زیادی از فرزندان این خانواده  که پس از سال 73 چشم به دنیا گشوده اند و نامی از آنان در این شچره نامه برده نشده است، از همه برادران  عزیز فامیل رمدان در خواست می نمایم که صورت اسامی متولدین از سال 73 تا کنون را هم جمع آوری نموده و به این شچره نامه اضافه کنند . اکنون وظیفه نوجوانان و جوانان فامیل است تا ادامه این راه را بر عهده گیرند چرا که بنده و امثال بنده آفتاب لب بام هستیم و مهمان چند روزه این دنیا .

      از زنان بزرگوار و محترم اولاد رمدان هم عذر خواهی میکنم که نتوانستم نامی ازشیر زنان دیروز و مادران امروز و آینده سازان فردای خانواده خود ذکر نمایم، چرا که اجازه چنین امری را نداشتم نام مقدس زنان فامیل در پهنای شجره نامه هویداست زیرا همه مردان فامیل در دامان این زنان پرورش یافته و نیز خواهند یافت  )

      عموم فامیل هم نظرند که جداولاد عبداله که  مراد نام داشت٬ اهل گتوند بوده است.مراد سالیان دور در منطقه پبده ساکن شده است . پبده در حدود بیست و پنج کیلو متری شهر لالی قرار دارد . منطقه پبده یکی از کهن ترین جایگاههای زندگی مردمان در خوزستان و ایران می باشد . غار پبده که طول آن حدود بیست کیلومتر می باشد ٬ دوازده تا پانزده هزار سال قدمت دارد .«این غار در محل به اشکفت َته به چلبار معروف است».  

     تحقیق و اکتشاف این اثر باستانی  به وسیله گریشمن باستان شناس فرانسوی صورت گرفته است.

شاخه ای از شجره رمدان

     مراد در منطقه پبده صاحب پسری شد بنام علی و نام پسرعلی جلبی بود . جلبی نیز پسری داشت بنام کلبی . نام پسر کلبی هم رمدان بود . رمدان دارای پسری شد بنام قیصر . و قیصر یک پسر داشت بنام حاجی و حاجی چهار پسر داشت بنامهای : عبداله ٬ محمد ٬هاشم و سیف اله.

     سیف اله دو پسر داشت بنام علی و نجف. علی پسری داشت بنام چراغعلی . پسر چراغعلی محمدعلی نام داشت. محمدعلی دو پسر داشت  بنام کریم و رهدار. کریم سه پسر داشت بنامهای : یحیی ٬ بندر و اسکندر.

یحیی پنج پسر به نام درویش ٬ ماشاءاله ٬ هوشنگ ٬ جمشید و ایرج و و چهار دختر به نام گوهر، مهین، پری و شهین دارد. پری سه دختر به نام های تینا، شیبا و مانا دارد. (  نام دختران به درخواست خانواده درج شده است)

درویش سه پسر دارد بنامهای: مهرداد ٬ مهرزاد و فرهاد که در اراک ساکن هستند .  ماشاءاله دو پسر دارد: رامین و بابک  که هر دو در خارج از کشور زندگی می کنند. هوشنگ نیز دو پسر دارد بنامهای : بهادر و بهنام که در شیراز سکونت دارند. جمشید یک دختر دارد و ساکن تهران است. ایرج دو پسر دارد: سروش و پویا و در شهر اراک زندگی می کنند . شهرت فرزندان یحیی مهمانپذیر است.  

بندر سه پسر به نام خسرو ٬ پرویز و فرامرز و سه دختر به نام خانم آغا، کتایون و زهرا دارد.

     خسرو یک پسر دارد بنام افشین و در شهر تهران سکونت دارند . پرویز یک پسر بنام آرش و ... دختر به نام ... دارد و در شهر شیراز زندگی می کنند. فرامرز که ساکن شیراز است سه پسر دارد به نامهای : پیام ٬ پیمان و پدرام . شهرت فرزندان بندر لالیانپوراست .  اسکندر نیز داری چهار پسر  به نام شیروان، اردشیر، داریوش و کورش و سه دختر به نام ملوک، منیر و روح انگیز بوده و می باشد.

     شیروان سه دختر دارد. 

اردشیر  دارای سه دختر به نام آرزو، آزاده و فیروزه می باشد و در شهر شیراز سکونت دارند. داریوش در جوانی از دنیا رفتند و فرزند ی از او باقی نمانده است. کورش در اهواز بسر می برد و دو پسر دارد بنام: علی و فرخ. شهرت فرزندان اسکندر فیروزی است. رهدار دو پسر داشت بنام: مختار و بختیار. از مختار فرزندی بجا نمانده است. بختیار دو پسر دارد بنام :محمد و جمعه که در اهواز زندگی می کنند. شهرت محمد کریمی و جمعه مهمانپذیر است.  

     پسر دیگر سیف اله نجف بود که دو پسر داشت بنام علی وحسینعلی. علی پسری داشت بنام ویس مراد و ویس مراد یک پسر داشت بنام آقامراد. از آقامراد دو پسر بجا ماند بنام: حسینعلی و غلام. حسینعلی در چمگردان ساکن است و غلام از دنیا رفته و فرزندانش در چمگردان زندگی می کنند .شهرت فرزندان آقامراد رستمی است.

حسینعلی ... پسر دارد.

غلام ... پسر دارد. 

     حسینعلی یک پسر داشت بنام غلام .غلام سه پسر داشت بنام : النقی، محمدتقی و نجفقلی . النقی پنج پسر داشت . علی عسکر ٬ علیدوست ٬ علی پناه ٬ جانعلی و پیرعلی . پیرعلی یک دختر به نام مریم دارد که در اراک ساکن است...

 

تکمیل اسامی فرزندان النقی در تبارنامه ی (شجره نامه) رمدان، تبار پبدنی

تبار نامه ی رمدان که در سال 1372 گردآوری و تنظیم شد، برخی اسامی فامیل در زیر مجموعه های فرزندان، به دلیل پراکندگی و بی اطلاعی از اسامی و سکونتگاه های فرزندان و نوه و نتیجه آنها ناتمام ماند. یکی از این دسته فرزندان، اولاد النقی رمدان بودند که تنها از نام 5 پسر وی و یگانه دختر جانعلی(معروف به پیرعلی) آگاهی در دست بود که درج گردید و ادامه نام بقیه ناموشته ماند.

خوشبختانه در اوایل تابستان امسال(1391) در فولادشهر و در مراسمی از فامیل، از حضور تعدادی از فرزندان شادروان النقی آگاهی یافتم و برای اولین بار با افرادی از فامیل و تبار خود آشنا شدم. در آن دیدار و از برادرانم درخواست نمودم که با ارسال اسامی فرزندان ذکور، در تکمیل تبار نامه ی پبدنی یاری ام نمایند.

بر همین اساس خواهر گرامی، سرکار خانم مریم تقی قلعه نو فرزند آقای مرتضی تقی قلعه نو قبول زحمت فرموده و اسامی افراد را گردآوری، تنظیم و ارسال نمودند که از ایشان سپاس بیکران دارم. برای چندمین بار از خانم های تبار پبدنی برای درج نکردن نام آنان در تبار نامه پوزش خواسته و امید دارم که روزی با هماهنگی فامیل این کمبود و کوتاهی بازگردانده و اصلاح گردد.

 

« تبار نامه ی(شجره نامه) ارسالی توسط سرکار خانم توحیدی اصل(تقی قلعه نو)

                              به خداوند مهربان

شجره نامه ی فرزندان النقی:علی عسکر یک دختر داشت که از دنیا رفت .

علیدوست یک پسر به نام عباس داشت که اونیز 4پسر به نامهای رحمان، رحیم ، کریم و مهد ی داشت شهرت ایشان قبلا تقی قلعه نو بوده که به توحید ی اصل تغییر دادند  .

رحمان 4 پسر به نامهای حسن ،حسین،محمد و مصطفی دارد .حسن حالا 2 دختر دارد و حسین از او یک دختر به نام نرگس به یادگار در بین ما مانده است .رحمان و فرزندانش در دزفول زندگی می کنند.

رحیم که در وزارت دفاع مشغول بودند در قسمت هوا- فضا و بالاترین مرجع در ا لکترومغناطیس در این وزارت بودندایشان درسن 47سالگی از بین ما رفتند و دو پسر به نامهای مهدی و هادی از وی به یادگار مانده که در تهران ساکن هستند.

کریم در اهواز زندگی می کند و یک پسر به نام علیرضا دارد.

مهدی در دزفول زندگی می کند و یک پسر به نام حسام الدین دارد.

علی پناه یک پسر به نام عیدی داشت که از او 3دختر به یادگار ماند شهرت ایشان پرنده است و در دزفول ساکن هستند.

جانعلی یک دختر به نام مریم از او به یادگار باقی ماند.

پیر علی ازاو دو پسر به نامهای صفر و مرتضی به یادگار باقی مانده. صفر 6 پسر به نامهای عبدالرضا ،محمد رضا ،غلامرضا ،علیرضا

،حسن و حسین دارد که شهرت ایشان تقی قلعه نو است .

عبدالرضا دو پسر به نامهای اسماعیل و صادق دارد .در شهر شمس آباد زندگی می کنند.

محمد رضا دو پسر به نامهای محمد و مصطفی دارد .در دزفول زندگی می کنند.

غلامرضا دو پسر به نامهای مجید و مجتبی داردودر شهر شمس آباد زندگی می کنند.

علیرضا در تهران زندگی می کند.

حسن دو پسر به نامهای دانیال و ابوالفضل دارد و در شهر شمس آباد زندگی می کنند.

حسین در شهر شمس آباد زندگی می کند.

مرتضی کارمند شرکت نفت است و سه پسر به نامهای سعید ،حمید و محمدداشت که سعید در کودکی از بین ما رفت و حمید و محمدکه شهرت آنها تقی قلعه نو است در شهر شمس آباد زندگی می کنند.»

محمد تقی دو پسر داشت بنام :  محمد خلیل و عبده خلیل . محمد خلیل بدون فرزند از دنیا رفت . عبده خلیل پنج پسر دارد : علیداد ٬ علیار٬ الهیار ٬ روزعلی و بندعلی . علیداد سه پسر دارد بنام : امیر حسین ٬ حسن و علی . علیار دو پسر دارد بنام :محمد رضا و علیرضا . الهیار یک پسر دارد بنام : روح اله . روزعلی سه پسر دارد :رحمت ٬ قدرت و حجت . بندعلی نیز یک پسر دارد بنام ایمان . شهرت خانواده عبده خلیل بهداروند است .

نجفقلی فرزند غلام یک پسر داشت بنام عزیز که بدون فرزند از دنیا رفت .

  فرزند دیگر حاجی محمد نام داشت . فرزند محمد  ٬ محمود بود . محمود شش پسر داشت : امان اله ٬ محمد ٬ حلی  ٬ نبی  ٬ کوچک  و زمان . امان اله دو پسر داشت بنام : شمس اله و الهیار . شمس اله چهار پسر داشته ودارد بنامهای : رحم خدا  ٬ راه خدا  ٬ نصراله و یداله .یداله سک پسر دارد بنام پرویز و ایشان هم پسری دارند بنام مهرداد. رحم خدا سه پسر دارد بنامهای : سلطان محمد٬ امیرحسین  و خسرو . راه خدا فرزند پسر ندارد ودارای چند دختر میباشد . نصر اله دو پسر دارد : محمدرضا و شمس اله .

      الهیار یک پسر داشت بنام فتح اله . فتح اله پنج پسر داشته و دارد: علی خان  ٬ برزو ٬ امیرحسین ٬ابراهیم  و غلامحسین .  علی خان پنج پسر دارد : غلامرضا ٬رضا ٬ احمدرضا ٬ علیرضا و علی اکبر . برزو سه پسر دارد : سیامک ٬ بابک و افشین . ابراهیم چهار پسر دارد: محمدرضا ٬ حمیدرضا ٬ مجید و اسماعیل . امیر حسین دو پسر دارد : محمد و علی .غلامحسین نیز دو پسردارد :  مهدی و محمدامین . شهرت خانواده فتح اله مماند است .

     محمد یک پسر داشت بنام تنبلی . تنبلی دو پسر داشته ودارد بنام : حسن و محمد . از حسن فرزند  پسر بجا نمانده است  یک دختر دارد . محمد پنج پسر دارد :  اسفندیار ٬ گودرز ٬ بهرام ٬ اصغر و محسن . شهرت محمد  ٬احمدی است و در چمگردان ساکن هستند .  

     حلی بدون فرزند از دنیا رفت . نبی یک پسر داشت بنام محمدرحیم . محمدرحیم دو پسر دارد : جمعه و عبدالکریم . جمعه چند پسر دارد که نام آنها در دسترس نیست . عبدالکریم فرزندی ندارد . درسده و شهرکرد ساکن هستند .

  کوچک فرزند محمود دارای دو پسر به نام حمزه علی و سبزعلی بوده و فتحعلی و کوچکعلی فرزندان حمزه علی بودند

 >فتحعلی 2 پسر به نام  احمد و خانعلی دارد.

>> فرزندان احمد:امیر، بهمن، مهدی،هادی و حمید
امیر دارای یک پسر به نام بنیامین و بهمن دارای پسری به نام مهدی است
>> فرزندان خانعلی یوسف، جعفر و حسن نام هستند.

>کوچکعلی دارای 6 پسر به نام علی جمعه، علی،روح ا..، عبدا..، حمزه و محمد می باش

/ 28 نظر / 267 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کوروش عبدلاهی

فرزندان اسفندیار محمد یار 2 پسر دارد به نام فتح الله و ابراهیم بختیار 1 پسر دارد به نام داوود امید وار 1 پسر دارد به نام رضا فرهاد 1 پسر دارد .... خیبر1پسر دارد به نام صمد ابراهیم رمدانی فرزند اسدالله 3 پسر دارد به نام غلام رضا -عباس-علی با تشکر از شما کوروش عبدلاهی با کمک از نبی الله عبدللهی این مطالب را برای شما فرستادم

کوروش عبدلاهی

رستم فرزند خیرالله 8 پسر دارد قاسم 1پسر دارد به نام محمد جواد کاظم 2 پسر دارد به نام مهدی و محمد هاشم 2 پسر دارد به نام حامد و عرفان

کوروش عبدلاهی

با سلام خدمت آقای حسین عبدللهی جهت تکمیل شجره نامه مشخصات وارد شده را به لیست اضافه کنید با تشکر از شما فرزندان سهراب هشت فرزند دارد ایرج حسین .سعید.مجید.مرید.مسلم.محسن.غلام....ایرج دو پسر داردبه نام محمد و سپهر..حسین یک پسر دارد به نام امیر.سعید یک پسر دارد به نام علی رضا..مجید یک پسر دارد به نام ابوالفضل.مرید یک پسر دارد به نام مالک.مسلم یک پسر دارد به نام امیر علی. ظهراب 3 پسر دارد به نام فداله(محمد)کاووس.علی داد .فداله یک پسر دارد به نام حامد . کاووس دو پسر دارد به نام ارین.آرمین. خیر الله هفت پسر دارد که نام نبی الله را ننوشته بودید نبی الله دو پسر به نام افشین و سهیل دارد عسگر فرزند ماندنی سه پسر به نام کیوان حسین و امیر دارد حیدر فرزند صفتقلی 2 پسر به نام سجاد و میلاد دارد فرهاد فرزند اسفندیار یک پسر دارد به نام علی نوروز فرزند محمد قلی 2 پسر دارد به نام نریمان و پژمان فریدون فرزند غلام محمد یک پسر دارد به نام حسین خداداد عبدلاهی فرزند علی اکبر دو پسر دارد به نام مازیار و امیر

ساسان عبدالهی پبدنی

با سلام و عرض ارادت خاص،به منظور تکمیل شجره نامه تش رمدان لطفا مشخصات ذیل را به شجره نامه اضافه کنید: قیصر عبدالهی شش پسر دارد به نامهای طهماسب،عباس،اصغر،حیدر،یاسر،ساسان با تشکر

ساسان عبدالهی پبدنی

طهماسب فرزند قیصر دو پسر دارد به نامهای محمد و مهدی

ساسان عبدالهی پبدنی

باتشکر فراوان از زحمات شما

سایت دانلود نرم افزار

سلام. من از بازدید کننده های قدیمی وبلاگ شما هستم. با توجه به محتوای خوبی که دارید، خوشحال میشم اگر با هم تبادل لینک داشته باشیم. لطفا سایت من رو ببینید و اگر مایل بودید توی سایتم برام پیغام بگذارید تا تبادل لینک کنیم. قبلا هم پیغام گذاشتم براتون ولی جوابی ندادین :( راستی لینک کوتاه شده ست. اگر روش کلیک کنید سایت من باز میشه.

مرجان احمدی

باسلام وخسته نباشید.از اینکه بالاخره شخصی مثل شماپیدا شد وفرهنگ مارو زنده کردخیلی خیلی خوشحالم. یک پیام داشتم و اون اینکه: پیرعلی فرزند شیرعلی دارای سه پسر بنامهای:اردشیر, علی وسعید میباشد. باتشکرفراوان از زحمات شما

حسین احمدی پبدنی

باسلام رجب احمدی یک پسر بنام حسین ویک دختر بنام زینب و روزه(رضا) احمدی برادر رجب احمدی یک پسر به نام مهدی ویک دختر به نام محنا دارد لطفا اضافه شود

مروارید

سلام خیلی دوس دارم اطلاعات بیشتری داشته باشم