هفتمین روز درگذشت استاد محمد بهمن بیگی پدر آموزش عشایر ایران

بزرگداشت هفتمین روز استاد محمد بهمن بیگی

روز پنجشنبه 23/2/89 بزرگداشت معلم وارسته و پدر آموزش و پرورش عشایر ایران با حضور شاگردان و دوستداران این معلم دلسوز و نویسنده فرهیخته در شیراز ، در جوار مقبره خواجه حافظ شیرازی بر گزار گردید . انقلاب علمی و آموزشی استاد محمد بهمن بیگی و رهاندن مردم مانده در تاریکی و ظلم جهل و دگرگون و سوق آنان به سوی نور و ساختن شخصیت اصلی و واقعی و صادقانه و  معیشت مردم  سیاه چادرنشین  عشایر ایران  ، در جهان خود را نشان داد .  اشک و آه در حسرت فقدان وجود گرانقدر  بزرگی مرد ی دانشمند و فرهیخته ، تلاشگری بی بدیل  و حامی  مروجی دلسوخته در مکتب علم و دانش ، چون استاد  بهمن بیگی  ناخودآگاه از هر دیده و نایی فضا را پر کرده و می کند ، اما  کاخ بلندی که از آموختن علم و آگاهی  و تعلیم از خودگذشتگی و ایثار   بنا نهاده اند جاودانه ماندگار است . این کاخ چنان استوار و محکم بنا گردیده که بدون هیچ گزند و آسیبی ماندنی و پا بر جا خواهد مان ، زیرا استاد با تربیت شاگردانی وظیفه شناس و خادم ،  طرحی ابدی با  پی و بنایی راسخ را در انداخته اند  که تا ابد به عرش سیر خواهد کرد .

سوگوارانه به یاد استاد ، با همسر گرامی و فرزندان برومند استاد ، شاگردان و دوستداران وی همدردی می نمایم . بهشت برین که بدون تردید از آن اوست بر ایشان شایسته و پیشکش باد .

/ 2 نظر / 4 بازدید
لیلا

درود من هم درگذشت جناب استاد محمد بهمن بیگی را به خانواده آن بزرگوار و تمام هم تباران خویش تسلیت میگویم [گل][گل]

لیلا ناصری پبدنی

درود درگذشت نابهنگام و جانگداز جناب آقای کیارخ ناصری پبدنی فرزند عموی عزیزم جناب آقای سلطانعلی ناصری پبدنی را به خانواده داغدار ایشان و ایل بزرگ بختیاری تسلیت می گویم باشد که روحش قرین آرامشی ابدی و مغفرت الهی باشد [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]