اعلام نظر در باره چهره های سرشناس طایفه پبدنی

با تشکر از برادر عزیز جناب آقای عیسی احمدی پبدنی که نظر خود را در باره معرفی چهره های سرشناس طایفه پبدنی ابراز و ارسال نمودند . مسلما بدون کمک و همکاری و رای و نظر سازنده شما همتباران به این مهم دست نخواهیم یافت . نظرات و انتقادات شما عزیزان ، معرفی و شناساندن افراد بزرگ و نامدار و معتمد را از افراط و تفریط و اغراق و تحریف باز خواهد داشت . امیدوارم دیگر همتباران ارجمند در این باره نظر و اطلاعات خود را بیان نموده تا بهتر و بیشتر در معرفی افراد طایفه همت به خیر بنماییم .

بنده از همه هم طایفه ای های عزیز در تمامی زمینه های فرهنگی و غیره استمداد طلبیده واعلام  نیازمندی خود را نسبت به مساعدت و راهنمایی و اصلاح و ارسال مطالب ارزنده و مفید را از سوی شما نموده ام و باز هم درخواست مجدد نموده تا بنده را یاری فرمایید .

اما در مورد شهدای طایفه باید به عرض برسانم که از حدود یک سال و اندی پیش با اعلام آمادگی از سوی برادر گرامی جناب آقای عزیز ناصری پبدنی جهت ارایه و معرفی اسامی شهدای گرانقدر طایفه پبدنی ، به ایشان محول شد که ایشان نیز در حال جمع آوری دقیق مشخصات شهدای عزیز هستند که انشا اله به محض وصول در این وبلاگ ثبت و به نظر همگان خواهد رسید .

منتظر نظرات و انتقادات و پیشنهادات ارزنده شما عزیزان هستم .

عین نظر آقای عیسی احمدی پبدنی ( البته کامل نیست ، قسمتی از نظر دریافت نشده است )

در زیر آورده وبه نظر گرامی شما همتباران ارجمند میرسد.

 بنده با برخی از نظر آقای احمدی موافق هستم ، نظر شما چیست ؟

 

باسلام
شناخت کامل بزرگان واجب و احترام آنان واجبتر و زنده نگه داشتن نام و راه آنان از همه مهمتر است . هر ملت و قوم و فامیلی که بزرگان خود را از یاد ببرد مطمئنا" هویت خود را گم کرده است و ارزش تاریخی هر قوم به بزرگان آن برمی گردد . بزرگان در گذشته کلانتران ایل بودند که قدرتشان وابسته به حمایت مردان طایفه بود . اما امروزه در همه عرصه ها ی علمی و فرهنگی و اجتماعی و ورزشی می باشند. هر کس در هر جا می تواند برای خود به شهرت برسد ولی کسی که برای طایفه و فامیل دل بسوزاند و در بین فامیل حضور همیشگی داشته باشد و در کنارشان باشد و برای ایل گامی بردارد بدون شک بزرگ فامیل است و به نظر این حقیر برادرانی که وارگه اجدادی را رها نکردند و به دیگران اتکا نکردند بزرگان امروز پبدنی اند و از ما که شهری شدیم بسیار جلوترند . بزرگی از قدرت و مقام و شهرت به دور است و آن کسی بزرگ است که در دل مردم جای داشته باشد و هر شهرت و آوازه ای دلیل بر بزرگی نیست و همه مشاهیر هر قوم بزرگان آن قوم نیستند  . البته غلو کردن در مورد افراد نیز آنها را بزرگ نمی کند. جا داراد از شهدای طایفه پبدنی که براستی  ما در مقابل گذشت و ایثار شان بسیار کوچک

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
شایگان

سلام حسین جان کاری بسیار درست و ماندی خواهد شد به شرطی که بدون دخل و تصرفات قومی و قبیله ای رایج در ایل پبدنی انجام گیرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟