جناب آقای سلطانعلی ناصری پبدنی بختیاری ، مردی از تبار بزرگان آزاده

جناب آقای سلطانعلی ناصری پبدنی ، یکی از نخبگان و متخصصین تحصیلکرده ه و یکی ازمدیران موفق کشور ایران و تبار بختیاری است . وی که یکی از کارشناسان موفق برق در شرکت ملی نفت ایران بود. آقای ناصری مردی خودساخته وخودکفا وآینده نگر بودند. وی از اوان جوانی که درشر شرکت نفت مشغول بکار شدند، ضمن انجام وظایف محوله در شرکت نفت به تحصیل ادامه دادند و در رشته برق به درجه تخصص کاردانی دست یافتند .ایشان در مقاطع و مراتب مختلف، مدیریت  بخشها و اداراتی از شرکت ملی نفت را بر عهده داشتند. ایشان به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند وفردی فرهیخته و آگاه در علوم اجتماعی و فرهنگی و سیاسی هستند. محضر پر فیض ایشان کلاس درسی است آموزنده و غنی از آداب و فرهنگ بختیاری و دیگر علوم که باید از آن بهره لازم راگرفت. وی پس از بازنشستگی در شرکت ملی نفت مدتی با یک شرکت آلمانی در تهران همکاری داشتند.

 ایشان فرزند ارشد ملاروزعلی ناصری پبدنی ، یکی از کدخدایان و بزرگان طایفه پبدنی است. وجاهت و وقار و شخصیت بی نظیرشان را از پدر ارجمند به ارث برده اند و به حق وارث و نگاهبان شایسته نام و آوازه پدری و طایفه ای خویش بوده و هستند.

آقای ناصری نه تنها در حرفه و تخصص خود به موفقیتهای چشمگیری نایل گشته اند، بلکه در امور خانوادگی و ایلی نیز موفق بوده اند. ایشان در تربیت و پیشبرد اهداف فرزندان  هم پیروز و موفق بوده اند.

سه پسر و دو دختر متخصص، تحصیلکرده و شایسته، جمع فرزندان ارجمند و موفق  این مرد بزرگ را تشکیل می دهند. مهندس شاهرخ ناصری پبدنی در رشته مهندسی مکانیک و مهندس فرخ ناصری پبدنی و مهندس کیارخ ناصری پبدنی هر دو در رشته نفت و گاز فارغ التحصیل شده اند.

آقای مهندس فرخ ناصری پبدنی که تحصیلکرده کشور آمریکاست، یکی از کارشناسان برتر و صاحب نام و موفق آمریکا، ایران و جهان هستند. ایشان سالیان مدیدی کارشناسارشد نفتی کشور آمریکا در نیجریه و شاخ افریقا بودند. هم اکنون مهندس فرخ ناصری پبدنی، یکی از کارشناسان ارشد درشرکت نفتی آرامکو هستند که در کشور عربستان سعودی مشغول بکار می باشند.

    به تازگی از سوی دانشگاه تهران از آقای مهندس فرخ ناصری پبدنی جهت همکاری درزمینه تدریس، تحقیقات و پژوهشهای علمی  و نفتی، دعوت به عمل آمده است که ضمن تداوم میریت کارشناسی در شرکت آرامکو هفته ای یک یا دو روز با دانشگاهای داخلی نیز همکاری داشته باشند .

ضمن افتخار به وجود چنین برادران عزیز و متخصص و بنام ، موفقیت و سلامتی و سربلندی ایشان را خواستاریم .

دو دختر شایسته و موفق جناب آقای ناصری نیز در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده اند که نمونه های افتخار و سربلندی خانواده و طایفه هستند . بهروزی و سعادتشان آرزوی همتباران خواهد بود .

جناب آقای  سلطانعلی ناصری پبدنی و فرزندان برومند و نمونه ایشان ، همچون دیگر همتباران متخصص و سربلند تبار بختیاری ، مایه افتخار و سرافرازی طایفه پبدنی و مردم بختیاری هستند .طول عمر و سلامت وجود باعزت شان مستدام و ایزد منان نگاهبانشان باد .

/ 1 نظر / 11 بازدید
سهیلا ناصری پبدنی

برای تمام بانوان فرهیخته بختیاری , و تمام مه رویان این سرزمین اهورایی تا ابد ایرانی آرزوی پرواز به افقهای دوردست دانش و سر فرازی میکنم [دست]