جناب آقای مهندس فرخ ناصری پبدنی فرزند جناب آقای سلطانعلی ناصری پبدنی یکی از بزرگ مردان موفق و نخبه ی طایفه پبدنی هستند. نوشته زیر بر گرفته 


از زندگی نامه ی جناب آقای سلطانعلی پبدنی می باشد.
«آقای فرخ ناصری پبدنی پس از تحصیلات ابتدایی در شهر مسجدسلیمان و دوره ی دبیرستان را تا کلاس یازدهم در اهواز و سپس سال آخر را در تهران گذراندند و دیپلم خود را در سال 1352 در رشته ریاضی اخذ نمودند.
وی در سال 1353 شمسی به امریکا اعزام و در دانشگاه آستین تگزاس (university
of texas Austin) موفق به دریافت لیسانس در رشته مهندسی شیمی گردید. 
سپس در سال 1359 از دانشگاه ایالت لوئیزیانا(Louisiana) در رشته مهندسی مدرک فوق لیسانس گرفت و در سال 1360 به استخدام شرکت موبیل (mobile) در آمد و تا سال 1368 در مؤسسه پژوهش و گسترش به خدمت ادامه داد.
آقای مهندس فرخ ناصری پبدنی در سال 1369 به سازمان موبیل در کالگری کانادا (Calgary Canada) منتقل شد و در سال 1372 از کانادا به سازمان موبیل در لگاس نیجریه انتقال یافت. 
در سال 1377 به سازمان موبیل در اکواتوریال جوینی (equatorial gunea) در شرق آفریقا منتقل شد و در سال 1379 به دالاس مرکز شرکت موبیل باز گشت.
در سال 1379 پس از ادغام شرکت های موبیل و اکسون (mobile-exon) خود را باز نشسته کرد. 
آقای مهندس فرخ ناصری پس از بازنشستگی در سال 1380 در دالاس به شغل مشاوره در رشته تخصصی خود مشغول به کار شد. در سال 1381 به استخدام شرکت آرامکو در کشور عربستان سعودی در آمد. وی در نظر داشت که از همکاری با این شرکت صرف نظر و کناری گیری کند و خود را بازنشسته نماید که گویا تا زمان نگارش این کار عملی شده باشد.
آقای مهندس فرخ ناصری پبدنی یکی از شخصیت های با ارزش و موفق فامیل پبدنی هستند که با پشتکار فراوان توانست به این امر مهم دست یابد و در تحصیل و کار موفق شوند و فردی نخبه و تلاشگر در عرصه زندگی خود باشند و موجبات سرافرازی خود و خانواده و فامیا را فراهم نمایند.
موفقیت و پیروزی هر چه بیشتر این عزیز را آرزومندیم