موزه ی پبده به مدیریت آقای داریوش پبدنی در شهر فولادشهر و با حضور جمعی از مسئولین، شعرا، نویسندگان، نخبگان و دوستداران میراث فرهنگی در روز چهارم خرداد ماه سال 1390گشایش یافت.

     حجه الاسلام محمودآبادی امام جمعه شهر فولادشهر، آقای حیدرپور مدیرکل 


سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، سرکارخانم مهندس حمیدی رئیس اداره موزه های استان اصفهان، اقای نیک نام معاونت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنجان، آقای مهندس علیخانی شهردار فولادشهر، آقای توکلی رئیس شورای شهر فولادشهر، آقای بابادی نایب رئیس شورای شهر، آقای رضایی عضو شورای شهر، آقای مهندس دهقان شوینی نویسنده و پژوهشگر، آقای سید محمد آدینه پور فرهنگی و شاعر توانای بختیاری، آقای عزیز ناصری نماینده سپاه فولادشهر، آقای ابراهیم بلدی و جناب سرهنگ صابری و دیگر دوستداران میراث فرهنگی این مرز و بوم، شرکت کنندگان در افتتاح و گشایش موزه پبده بودند.

     افتخار حضور در گشایش موزه ی پبده در جمع مسئولین و ادبا نصیب اینجانب  نیز گردید و بنا به وظیفه از مسئولین محترم درخواست یاری و کمک به همتبار و فامیل خود آقای داریوش پبدنی را داشتم و در پیشگاه حاضرین از این برادر ارجمند و فرهیخته تجلیل نمودم.

     موزه ی پبده با تعداد زیادی کتب و اسناد خطی باستانی و با ارزش تزیین گردیده است. علاقه وافر و شوق فراوان در گردآوری کتب و اسناد ارزشمند خطی و قدیمی آقای داریوش پبدنی را واداشت تا با تلاش و کوشش بسیار و با صرف هزینه هنگفت به تهیه و جمع آوری این آثار پر بها و ارزشمند بپردازد.

     کتاب ها و سند های کهنه جانی تازه و نشاطی دلگشا به بازدید کنندگان داد زیرا کهنگی ظاهر، سخنی تازه از گذشته یک قوم کهن و یک مملکت را در دل خویش ارائه از درون به نمایش می گذارد. چشم دل از دیدن آن همه زیبایی خط و پربهایی کلام سیر نمی شود و زبان از بیان سپاس در برابر دریایی از علم و آگاهی و زحمت و تلاش ناتوان می ماند.

     دوستداران هنر و فرهنگ و آثار ملی و میراث فرهنگی را به بازدید از مجموعه کتب و اسناد خطی و کم نظیر باستانی موزه ی پبده توصیه می نمایم. موزه ی پبده در شهر فولادشهر همه روزه پذیرای بازدید کنندگان گرامی است.

     سپاس بیکران نثار جناب آقای داریوش پبدنی که با تلاش بی وقفه و همه جانبه ی خود و صرف هزینه های زیاد به ایجاد این موزه ی با ارزش و یکتا همت گماشتند. برای کسانی هم که بعد از این با قدمی و قلمی خود در گشایش مشکلات پیش روی این انسان فرهیخته می زنند آرزوی موفقیت و پیروزی داریم.

 نشانی موزه ی پبده: فولادشهر،پاساژ کوثر، طبقه زیرین.