شهدای طایفه پبدنی

جوانان برومند و وطن پرست و با ایمان طایفه پبدنی همانند دیگر جوانان ایران زمین برای حفظ و حراست از کیان و نام آبروی ایران و اسلام و جهت رفاه و امنیت هم میهنانشان از عزیزترین داشته خود ، یعنی جان و خون گرانبهایشان گذشتند و با ایثار جان گرانبهای خویش ، آزادی و امنیت و آسایش و راحتی را به مردمشان هدیه کردند . وظیفه واجبی است در قبال ایثار این بزرگمردان جبهه ایثار و گذشت که از نام و منزلت و ایثار و فداکاری آنان در حد توان و در خور شأن ایشان قددرانی نماییم . و سزاوار و بسی شایسته تر خواهد بود تا از خانواده معظم شهدا ، این پدران و مادران گرامی و ارجمند و دیگر بستگان شهدا که عزیزانشان را به ملت و میهن تقدیم نمودند دیدار و از این اسطوره های صبر و شکیبایی قدردانی و سپاس ویژه بعمل آوریم . یاد شهدای عزیز و فداکار کشور ایران و به ویژه شهدای قوم سرافراز و حماسه آفرین بختیاری و طایفه پبدنی را هماره ارجمند و گرامی میداریم و ایثار و از خودگذشتگی این بزرگمردان و سربازان عرصه حماسه و خون و گذشت را پاس میداریم .

بنا بر وظیفه و حقی که شهدای عزیز و گرانقدر طایفه بر گردن همه و از جمله بنده داشته و دارند ، بر آن شدم تا در حد توان و بضاعت کلامی و نوشتاری از جایگاه و مقام شهدای بزرگ و ارجمند طایفه خود ، ضمن  یادمان و گرامیداشت از این عزیزان در وبلاگ ، نسبت به معرفی شهدا و سربازان وطن پرست و ایثارگر طایفه پبدنی بختیاری اقدامی نموده باشم . در این راستا از برادر عزیز و گرامی آقای عزیز ناصری کمک گرفته تا اسامی شهدای عزیز و عالی مقام طایفه پبدنی را به صورت کامل جمع آوری و ثبت و ضبط نماییم . جناب آقای عزیز ناصری اسامی شهدا را برای بنده ارسال نموده و از شهید عزیزی بنام «غلامعلی تمن» یاد کردند که درخواست شد فعلا ذکر نشود تا کامل در مورد ایشان و نام خانوادگیشان تحقیق نمایند . بنده با اجازه ایشان شهید غلامعلی تمن را که گویا از تش باقر هستند اعلام می نمایم تا اگر همتباران گرامی  از شهید مذکور اطلاع موثقی دارند مساعدت و لطف نموده و بنده را مطلع فرمایند و ضمنا از همه عزیزان و سروران هم طایفه ای خودم نیز درخواست می نمایم چنانچه از شهیدی نام برده نشده ضمن پذیرش عذر بنده ، اعلام فرمایند تا به کمک شما همتباران گرامی اسامی این بزرگمردان عرصه حماسه و ایثار را به درستی و کمال اعلام و ثبت نماییم . با تشکر از آقای عزیز ناصری و همه همتباران عزیز.

نام شهدای عزیز و گرانقدر طایفه پبدنی:

1- شهید خان بابا ناصری

2-  شهید مرید ناصری   

3- جاوید الاثر علیمراد ناصری

4-  شهید سلیم پبدنی

5-  شهید ایرج باقری

6-  شهید نبی الله سلجوقی

7-  شهید شنبه امیری

8-  شهید خورشید باقری

٩- شهید نادر سلجوقی

١٠- شهید گشتاسب پبدنی

١١- شهید الیاس عبدالهی 

١٢- شهید خونیار بابادی زاده از تش سلگو(پدر)

١٣ - شهید غلامرضا بابادی زاده از تش سلگو(پس

 14- شهید غلامعلی تِمِن از تش باقر(با سپاس از برادر عزیز آقای محندرضا باقری پبدنی فرزند شهید بزرگوار خورشیدباقری که مشخصات کامل این شهید گرانقدر را ارسال نمودند.)  

(ردیف های ١٢ و ١٣ پدر و پسر شهید و گرانقدری هستد از تش سلجوقی پبدنی هستند که جناب آقای دلاور سلجوقی اسامی این شهدای عزیز را ارسال و یاآوری فرمودند با تشکر از این برادر گرامی)