با تشکر از برادر عزیز جناب آقای عیسی احمدی پبدنی که نظر خود را در باره معرفی چهره های سرشناس طایفه پبدنی ابراز و ارسال نمودند . مسلما بدون کمک و همکاری و رای و نظر سازنده شما همتباران به این مهم دست نخواهیم یافت . نظرات و انتقادات شما عزیزان ، معرفی و شناساندن افراد بزرگ و نامدار و معتمد را از افراط و تفریط و اغراق و تحریف باز خواهد داشت . امیدوارم دیگر همتباران ارجمند در این باره نظر و اطلاعات خود را بیان نموده تا بهتر و بیشتر در معرفی افراد طایفه همت به خیر بنماییم .

بنده از همه هم طایفه ای های عزیز در تمامی زمینه های فرهنگی و غیره استمداد طلبیده واعلام  نیازمندی خود را نسبت به مساعدت و راهنمایی و اصلاح و ارسال مطالب ارزنده و مفید را از سوی شما نموده ام و باز هم درخواست مجدد نموده تا بنده را یاری فرمایید .

اما در مورد شهدای طایفه باید به عرض برسانم که از حدود یک سال و اندی پیش با اعلام آمادگی از سوی برادر گرامی جناب آقای عزیز ناصری پبدنی جهت ارایه و معرفی اسامی شهدای گرانقدر طایفه پبدنی ، به ایشان محول شد که ایشان نیز در حال جمع آوری دقیق مشخصات شهدای عزیز هستند که انشا اله به محض وصول در این وبلاگ ثبت و به نظر همگان خواهد رسید .

منتظر نظرات و انتقادات و پیشنهادات ارزنده شما عزیزان هستم .

عین نظر آقای عیسی احمدی پبدنی ( البته کامل نیست ، قسمتی از نظر دریافت نشده است )

در زیر آورده وبه نظر گرامی شما همتباران ارجمند میرسد.

 بنده با برخی از نظر آقای احمدی موافق هستم ، نظر شما چیست ؟

 

باسلام
شناخت کامل بزرگان واجب و احترام آنان واجبتر و زنده نگه داشتن نام و راه آنان از همه مهمتر است . هر ملت و قوم و فامیلی که بزرگان خود را از یاد ببرد مطمئنا" هویت خود را گم کرده است و ارزش تاریخی هر قوم به بزرگان آن برمی گردد . بزرگان در گذشته کلانتران ایل بودند که قدرتشان وابسته به حمایت مردان طایفه بود . اما امروزه در همه عرصه ها ی علمی و فرهنگی و اجتماعی و ورزشی می باشند. هر کس در هر جا می تواند برای خود به شهرت برسد ولی کسی که برای طایفه و فامیل دل بسوزاند و در بین فامیل حضور همیشگی داشته باشد و در کنارشان باشد و برای ایل گامی بردارد بدون شک بزرگ فامیل است و به نظر این حقیر برادرانی که وارگه اجدادی را رها نکردند و به دیگران اتکا نکردند بزرگان امروز پبدنی اند و از ما که شهری شدیم بسیار جلوترند . بزرگی از قدرت و مقام و شهرت به دور است و آن کسی بزرگ است که در دل مردم جای داشته باشد و هر شهرت و آوازه ای دلیل بر بزرگی نیست و همه مشاهیر هر قوم بزرگان آن قوم نیستند  . البته غلو کردن در مورد افراد نیز آنها را بزرگ نمی کند. جا داراد از شهدای طایفه پبدنی که براستی  ما در مقابل گذشت و ایثار شان بسیار کوچک