پبده و پبدنی و نگاهی تازه به فرهنگ بختیاری

جناب آقای سلطانعلی ناصری پبدنی بختیاری ، مردی از تبار بزرگان آزاده

جناب آقای سلطانعلی ناصری پبدنی ، یکی از نخبگان و متخصصین تحصیلکرده ه و یکی ازمدیران موفق کشور ایران و تبار بختیاری است . وی که یکی از کارشناسان موفق برق در شرکت ملی نفت ایران بود. آقای ناصری مردی خودساخته وخودکفا وآینده نگر بودند. وی از اوان جوانی که درشر شرکت نفت مشغول بکار شدند، ضمن انجام وظایف محوله در شرکت نفت به تحصیل ادامه دادند و در رشته برق به درجه تخصص کاردانی دست یافتند .ایشان در مقاطع و مراتب مختلف، مدیریت  بخشها و اداراتی از شرکت ملی نفت را بر عهده داشتند. ایشان به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند وفردی فرهیخته و آگاه در علوم اجتماعی و فرهنگی و سیاسی هستند. محضر پر فیض ایشان کلاس درسی است آموزنده و غنی از آداب و فرهنگ بختیاری و دیگر علوم که باید از آن بهره لازم راگرفت. وی پس از بازنشستگی در شرکت ملی نفت مدتی با یک شرکت آلمانی در تهران همکاری داشتند.

 ایشان فرزند ارشد ملاروزعلی ناصری پبدنی ، یکی از کدخدایان و بزرگان طایفه پبدنی است. وجاهت و وقار و شخصیت بی نظیرشان را از پدر ارجمند به ارث برده اند و به حق وارث و نگاهبان شایسته نام و آوازه پدری و طایفه ای خویش بوده و هستند.

آقای ناصری نه تنها در حرفه و تخصص خود به موفقیتهای چشمگیری نایل گشته اند، بلکه در امور خانوادگی و ایلی نیز موفق بوده اند. ایشان در تربیت و پیشبرد اهداف فرزندان  هم پیروز و موفق بوده اند.

سه پسر و دو دختر متخصص، تحصیلکرده و شایسته، جمع فرزندان ارجمند و موفق  این مرد بزرگ را تشکیل می دهند. مهندس شاهرخ ناصری پبدنی در رشته مهندسی مکانیک و مهندس فرخ ناصری پبدنی و مهندس کیارخ ناصری پبدنی هر دو در رشته نفت و گاز فارغ التحصیل شده اند.

آقای مهندس فرخ ناصری پبدنی که تحصیلکرده کشور آمریکاست، یکی از کارشناسان برتر و صاحب نام و موفق آمریکا، ایران و جهان هستند. ایشان سالیان مدیدی کارشناسارشد نفتی کشور آمریکا در نیجریه و شاخ افریقا بودند. هم اکنون مهندس فرخ ناصری پبدنی، یکی از کارشناسان ارشد درشرکت نفتی آرامکو هستند که در کشور عربستان سعودی مشغول بکار می باشند.

    به تازگی از سوی دانشگاه تهران از آقای مهندس فرخ ناصری پبدنی جهت همکاری درزمینه تدریس، تحقیقات و پژوهشهای علمی  و نفتی، دعوت به عمل آمده است که ضمن تداوم میریت کارشناسی در شرکت آرامکو هفته ای یک یا دو روز با دانشگاهای داخلی نیز همکاری داشته باشند .

ضمن افتخار به وجود چنین برادران عزیز و متخصص و بنام ، موفقیت و سلامتی و سربلندی ایشان را خواستاریم .

دو دختر شایسته و موفق جناب آقای ناصری نیز در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده اند که نمونه های افتخار و سربلندی خانواده و طایفه هستند . بهروزی و سعادتشان آرزوی همتباران خواهد بود .

جناب آقای  سلطانعلی ناصری پبدنی و فرزندان برومند و نمونه ایشان ، همچون دیگر همتباران متخصص و سربلند تبار بختیاری ، مایه افتخار و سرافرازی طایفه پبدنی و مردم بختیاری هستند .طول عمر و سلامت وجود باعزت شان مستدام و ایزد منان نگاهبانشان باد .

نویسنده : حسین عبدالهی پبدنی : ٦:۳٢ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٢ آبان ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

سرکار خانم پوران پبدنی افتخآرآفرینی در عر صه ترجمه و تفسیر

در جمع خانواده محترم و هنرمند  پبدنی و در کنار دو برادر هنر مند و با ذوق و کاریکاتوریست، آقایان داریوش پبدنی و بهروز پبدنی، سرکار خانم پوران پبدنی، کارشناسی تحصلکرده و مترجمی توانا، با اثرو کاری بزرگ و بجا ماندنی ،نام خود را در زمره زنان موفق و با اندیشه و  دانش پژوه ثبت نموده است. سرکار خانم پوران پبدنی فارغ التحصیل کارشناسی زبان انگلیسی است . ایشان در ترجمه و تفسیر قرآن مجید به زبان انگلیسی که در پنج جلد چاپ و منتشر گردیده همکاری داشته اند. ویرایش و اصلاحات و صفحه آرایی قرآن مزبور را نیز وی انجام داده است. این کار بزرگ و ارزشمند که با همکاری ایشان صورت پذیرفته مورد تحسین همگان قرار گرفته است. پیشرفت و موفقیت هر چه بیشتر سرکار خانم پوران پبدنی بختیاری، خواهر محترم و بزرگوار را از خداوند متعال خواهانم به وجود ارزشمند ایشان سرفرازم. بی شک مردان و زنان تبار بختیاری و ایرانی به وجود این دختر موفق پبدنی بختیاری و ایرانی و دیگر نخبگان افتخار خواهند کرد.

 

نویسنده : حسین عبدالهی پبدنی : ٢:٤٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

حکم کدخدایی مشهدی منصور حیدری پبدنی وملاروزعلی ناصری پبدنی

حکم کدخدایی مشهدی منصور حیدری پبدنی و ملاروزعلی ناصری پبدنی از سوی حکومت بختیاری در سال 1313 شمسی

 نامه نشان دار با نشان شیر  خورشید سرخ ایران که نشان حکومتی وقت بود.  

  وزارت داخله

( حکومت بختیاری )                             بتاریخ : یکم فروردین سال 1313

                                                    نمره (شماره ) 5

عموم حضرات ریش سفیدان و رعایای پبدنی را رقم می شود چون برای سرپرستی  امورات و رتق و فتق کارها دو نفر آدم درست لازم داشتید ، اینک عمل کدخدایی را در سنه 1313 به مشهدی منصور و ملاروزعلی واگذار که کلیه صورت مالیات برای شما را کرده ( پارگی و ناخوانایی سند ) { وجوه مالیات را } تحویل اداره مالیه بختیاری داده و قبض رسید دریافت کنند . در کلیه امورات شما از شرارت و دزدی و هرزگی و در تخت قاپو مشارالیها ( پارگی سند) خود دانسته { و } از صلاح آنها خارج نشوند . چنانچه کسی تخلف کند به مورد تنبیه و سیاست قانونی دوچار ( دچار ) می گردد .

                                                               مهر : حکومت بختیاری

نویسنده : حسین عبدالهی پبدنی : ٢:٢٥ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

داریوش پبدنی و بهروز پبدنی دو کاریکاتوریست نمونه و موفق از طایفه پبدنی بختیاری

داریوش پبدنی و بهروز پبدنی دو کاریکاتوریست نمونه و موفق از طایفه پبدنی بختیاری

آقای داریوش پبدنی و آقای بهروز پبدنی دو کاریکاتوریست هنرمند وموفق  طایفه پبدنی بختیاری هستند که در کشور عزیزمان ایران و جهان نامی آشنا و ماندگار از خود بر سینه تاریخ هنر ثبت و ضبط نموده اند . این دو برادر هنرمند و نابغه در کمترین زمان ، بهترین و بیشترین تصاویر کاریکاتور و نقاشیهای بدون شرح رابه زیبایی و با معنا و با مسما ترسیم می کنند .  این دو برادر خوش ذوق و هنرمند بارها در مسابقات ترسیم کاریکاتور و هم چنین درمسابقات سرعت درخلق نقاشیهای گویا و کاریکاتور شرکت کرده و مراتب بالایی را کسب کرده اند . کاریکاتورهایی از این دو برادر در کتاب جهانی کاریکاتور که در ژاپن به چاپ رسیده است ، ثبت گردیده که باعث افتخار بنده و همه دوستداران هنر و هنرمند می باشد .

آقای داریوش پبدنی علاوه بر دارا بودن  شخصیت هنری در جرگه نقاشی گویا و کاریکاتوریست ، مدیریت  کتابخانه و کتابفروشی دیدنی و جالبی را در شهر فولادشهرنیز بر عهده دارد که به سبب ذوق و قریحه وسلیقه هنری این کتابخانه به یک موزه با ارزش و موفق مبدل شده است . ایشان در کنار کار کاریکاتور، کتابفروشی و کتابداری مبادرت به جمع آوری و تهیه کتب و اسناد خطی نادر و کمیاب و قدیمی با ارزش نموده است که جالب و دیدنی است . این موزه و کتابخانه بارها از سوی مسؤلین و اساتید مورد بازدید قرار گرفته و آقای داریوش پبدنی بارها به خاطر این کار بزرگ و ارزشمند ، تشویق و تحسین وتقدیر شده است . بازدید از این موزه و مجموعه ارزشمند و نادر خطی  و آشنایی از نزدیک با این هنرمند موفق را به دوستان توصیه می کنم .

در جمع این خانواده محترم و هنرمند  پبدنی و در کنار این دو برادر هنر مند  و با ذوق ، خواهری تحصلکرده و مترجمی توانا  با اثرو کاری بزرگ و بجا ماندنی ،نام خود را در زمره زنان موفق و با اندیشه و  دانش پژوه ثبت نموده است . سرکار خانم پوران پبدنی ، خواهر آقایان داریوش و بهروز پبدنی ، فارغ التحصیل کارشناسی زبان انگلیسی است . ایشان قرآن مجید را به انگلیسی ترجمه و تفسیر نموده است که این کار بزرگ و ارزشمند مورد تحسین همگان قرار گرفته است . پیشرفت و موفقیت هر چه بیشتر سرکار خانم پوران پبدنی بختیاری، خواهر محترم و بزرگوارم را از خداوند متعال خواهانم . بی شک دختران و زنان تبار بختیاری و ایرانی به وجود این دختر موفق پبدنی بختیاری افنخار می کنند .   

با سربلندی و افنخار ، به وجود این دو برادران عزیز و هنرمند  و به خواهر محترم و موفقشان و همه آنهایی که در میدان هنر حرفی برای گفتن دارند و موجبات سربلندی و مباهات تبار و وطن خویش را با خلق آثارو هنرهای ماندنی خویش فراهم می سازند ، می بالم . داریوش ها و بهروز های هنر مند و موفق پرچمداران افتخار آفرینی هستند که نام طایفه پبدنی و تبار بختیاری و ایران و ایرانی را برلوحی زرین حک کرده و بر بلندای قله افتخار در دید همگان  ، برافراشته و به احتزاز در می آورند. موفقیت و سربلندی برادران عزیزم را از ایزد منان خواستارم .

نویسنده : حسین عبدالهی پبدنی : ٢:۱٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم